Сучасні люстри для кухні

Сучасні люстри для кухні – види та характеристики

 

Без урахування освітлення в дизайні приміщення не зможе обійтись жоден інтер’єр. Це твердження є справедливим і для кухонь. І хоч для них переважно вибирають класичні світильники з абажурами, сьогодні все частіше можна зустріти різні LED моделі, а також люстри-підвіси.

 

 

Люстри-підвіси на кухні

 

Люстри для якісного освітлення кухні

 

Для забезпечення необхідного освітлення, будь-який світильник повинен мати певні характеристики та підходити до дизайну інтер’єру. Для кухні, як для приміщення, де готується та приймається їжа, при покупці люстри потрібно враховувати такі складові, як: площа, висота стель, стиль інтер’єру, колірне оформлення та місце розташування освітлювальних пристроїв.

Для кухонь із високими стелями найкраще підійдуть люстри-підвіси з функцією регулювання висоти.

Також ключову роль у кухні відіграють форма світильника і місце, де його встановлять, оскільки від цього залежить кут розсіювання та якість світла, що випромінюється.

При виборі люстри на кухню не слід забувати й про високі температури, бризки олії та високу вологість, які характерні для кухні при приготуванні їжі. Виходячи з цього, світильник, що знаходиться в зоні дії цих факторів, повинен бути виготовлений з термостійкого матеріалу, що легко миється. Також краще не вибирати люстри, які мають багато елементів, оскільки їх важко очищати від жиру.

 

Люстра-свічник над столом

 

Характеристики кухонних люстр

 

Можна сказати, що основна технічна характеристика освітлювального приладу це його потужність. Від потужності світильника залежить якість, а також яскравість світла, яка від нього виходить. Для робочих зон на кухні, наприклад, для стільниці необхідне інтенсивне та природне світло. А для обідньої зони над столом підійде світло тепліших і приглушених відтінків.

Щоб розрахувати необхідну потужність світильників для освітлення кухні, слід розуміти, що для одного квадратного метра знадобиться лампочка на 16-17 Вт. При використанні додаткових світильників для підсвічування робочої поверхні або окремих локальних зон цей показник може бути зменшений до 14-15 Вт. У світильниках кухні можуть використовуватися різні джерела світла, такі як світлодіодні, енергозберігаючі або звичайні лампочки розжарювання.

Все популярнішим останнім часом стають освітлювальні пристрої із вбудованими світлодіодами, які у широкому асортименті представлені в мережі магазинів Брілле. Застосування таких світильників дозволяє суттєво знизити споживання електроенергії та забезпечити якісне освітлення.

 

Типи люстр для кухні

 

Сучасні виробники світильників пропонують на вибір великий асортимент освітлення для кухні. Серед них плафонні моделі, які бувають різних розмірів та форм. Плафони таких світильників можуть бути виготовлені з різного скла або пластику. Завжди актуальним варіантом є люстра з абажуром та люстра-свічник. Але найпопулярнішими стали світлодіодні люстри, також люстри-підвіси, які мають кілька джерел світла.

 

Підвісні люстри з абажуром над столом

 

Крім того, існують стельові моделі з плафонами відкритого або закритого типу, а також з абажурами з різних матеріалів, таких як тканина, деревина або картон.

Моделі, призначені для розміщення на кухні, найчастіше виготовлені з металу із хромовим, нікелевим, мідним або золотим покриттям. Також часто корпус таких світильників пофарбований у чорний, сірий, коричневий чи білий колір.

Абажури світильників виготовляють із: скла, пластику, металу, текстилю, деревини або картону.

Для плафонів використовують матове чи прозоре скло, яке добре пропускає світло та створює правильний розподіл світлового потоку. Сучасні пластикові плафони формують якісне світло та не бояться тепла. Плафони із загартованого скла або металу є найвитривалішими, не бояться гарячих бризок, окропу і легко миються.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *