люстра с дистанционным управлением

Вибір люстри на пульті для кімнати

 

Добре, коли кімната має високу стелю та великі вікна, через які вдень потрапляє яскраве світло. А ось у вечірній час будь-якому приміщенню потрібне штучне освітлення. Створити затишок у спальні, вітальні чи на кухні допоможуть люстри різних моделей і стилів. Та звичайним світильником зараз нікого не здивуєш, тож розробники крокують у ногу з сучасними технологіями, завдяки чому з’являється люстра на пульті дистанційного керування. Що це за пристрій та як він працює – читайте в статті. 

 

 

Характеристики та переваги люстри з пультом

 

Люстра на пульті ДК – це модернізований освітлювальний пристрій, керувати яким можна з різної відстані. Вмикати та вимикати, змінювати колір та інтенсивність освітлення за допомогою декількох кнопок на пульті. Кількість функцій залежить від конкретної моделі та її технічного оснащення. З чого складаються люстри на пульті:

  • з металевого каркаса;
  • пульта дистанційного керування з вбудованим радіопередавачем;
  • розсіювачів світла (плафонів чи кришталиків);
  • контролера, що встановлений в корпусі люстри;
  • дротів живлення;
  • трансформатора для зниження напруги. Він використовується лише в тих моделях, які розраховані на низьку мережеву напругу.

 

Led люстра на пульті дистанційного керування

 

Деякі сучасні моделі люстр мають вбудований датчик руху, тож пристрій автоматично вмикається, коли виявляє рухомий об’єкт. Також світильник може містити додаткові функції: таймер вмикання і вимикання світла, звуковий супровід, вентилятор, а також можливість встановлення режиму роботи на певний колір. Функціонал залежить від вибраної моделі.

Пульт для люстр надає такі переваги:

  • можливість керувати освітленням в домі не встаючи з місця;
  • зручність використання для людей з обмеженими можливостями;
  • завдяки функції програмування можна не хвилюватися, якщо забули вимкнути світло і заснули, чи поспіхом пішли з дому. Люстра вимкнеться автоматично, коли настане заданий час. Або коли ви повертаєтеся додому, то помешкання вже буде освітлене, і вам не доведеться намацувати вимикач в темряві;
  • завдяки функції регулювання яскравості можна налаштувати комфортну інтенсивність світла та захистити очі від перевантаження.

 

Ще за допомогою такої люстри вдома можна влаштувати справжній клуб зі світломузикою та кольоровими спецефектами. Але, люстри на пульті вибираються не лише за функціоналом, а й за типом. Про це говоритимемо далі.

 

Види люстр з дистанційним керуванням

 

Коли ви заходите у магазин чи на сайт зі світильниками, то бачите там сотні моделей, які відрізняються за ціною та кількістю функцій. Фактором, який визначає вид люстри – є джерело світла та тип конструкції. Так виділяють:

  • світлодіодні люстри на пульті;
  • галогенні світильники;
  • кришталеві моделі;
  • з ріжками або без них.

 

Поговоримо детальніше про кожний вид. 

Лед моделі на пульті керування мають економне та довговічне джерело світла. Радіус дії пульта ДК у led люстри складає від 40 до 100 метрів. Ці світильники також відрізняються енергоощадністю, яскравим потоком світла та можливістю працювати до 100 тисяч годин. Купити люстру на пульті можна в різних цінових сегментах – від бюджетних до більш дорогих варіантів. 

Галогенні люстри на пульті керування мають майже ті ж самі властивості, що й попередній варіант. У них можна регулювати інтенсивність та колір світлового потоку. Ці моделі працюють з напругою 220 Вт і 12 Вт за допомогою трансформатора. Але, галогенні люстри з дистанційним керуванням мають суттєвий мінус – вони нагріваються під час роботи, тому їх не можна використовувати на натяжних стелях, адже є ризик пошкодити плівку.

 

Кришталева лед люстра на пульті

 

Кришталеві виділені в окрему категорію, бо вони хоч і мають світлодіодне джерело світла, та завдяки своїй конструкції входять в окремий сегмент. Це найдорожчі люстри з дистанційним керуванням, які використовують для великих кімнат з високою стелею. Ці моделі створені, щоб підкреслити високий статус приміщення.

Люстри з ріжками мають металеві вензелі, до яких кріпиться патрон з плафоном та лампочкою. Також ці сталеві завитки можуть нести й декоративне значення. Безріжкові люстри – це ті, що мають суцільну конструкцію та монтуються безпосередньо до стелі. Такі моделі ще називають пристельовими.  

 

Як підключити люстру з пультом та керувати нею

 

Тож, коли ви купили люстру з дистанційним пультом та принесли її додому, постає питання, як же встановити прилад та керувати ним.       

Щоб встановити пристрій, можна викликати електрика та доручити справу професіоналу. Але є ризик натрапити на недобросовісного робітника, який не правильно під’єднає люстру або порушить конструкцію. У такому випадку краще розібратися в справі самостійно. Ми підготували покрокову інструкцію, як встановити світильник з пультом на стелю.

  1. Спочатку треба закріпити монтажну планку, на якій триматиметься люстра.
  2. Вирівняйте та зачистіть кінці дротів, які виступають зі стелі. Якщо у вас обидва проводи одного кольору, знайдіть фазу.
  3. Якщо до цього у вас стояв двоклавішний вимикач та виступає 3 провідники, треба ізолювати одну з фаз та встановити вимикач на одну клавішу.
  4. На люстрі знаходимо блок керування та клеми з позначками L-фаза та N-нуль. Під’єднуємо дроти згідно з розміткою. В нових будинках може ще бути захисний провідник, який підключається до клеми з маркуванням PE або позначкою заземлення.
  5. До контролера вже під’єднані групи ламп, які ви можете перегрупувати на свій розсуд.

 

Контролер для світильника з пультом

 

Далі збираємо всі інші елементи люстри та кріпимо її до планки. На цьому підключення завершено, можна брати пульт та опановувати режими керування. Для зручності можна звантажити пульт для люстри на андроїд або iOS, і керувати світлом з телефона.    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *