Які підійдуть люстри у вітальню
Чи знали ви, що світло неабияк впливає на наш настрій та самопочуття? Саме тому так необхідно подбати про якісне освітлення вдома. У цій статті ми поговоримо про люстри у вітальню та розкажемо, як правильно їх підібрати.
Люстра — це прилад, який найчастіше слугує основним джерелом штучного світла у залі. Та, попри це, люстри для вітальні не лише можуть давати світло, вони також здатні стати головним акцентом та прикрасою вашої кімнати.
Площа та висота стель вітальні
Перш ніж купити люстру в залу, потрібно розібратись із декількома нюансами. Перший з них — площа вашої вітальні. Від цього критерію залежить розмір люстри та її потужність. Наприклад для зали з малою площею буде абсолютно недоречною громіздка люстра, що візуально зменшить простір.
Виходячи із площі вітальні, можна визначити необхідну потужність вашої майбутньої люстри. Щоб вибрати люстру у вітальню з великою площею, краще надавати перевагу моделям, що мають від 5 джерел світла. А для зали площею до 20 квадратних метрів можна обрати модель з 3–5 лампами.
Ще один важливий нюанс — висота стель. Тут ситуація схожа з попереднім пунктом. наприклад люстри у вітальню з низькою стелею не можуть бути надто великими або ж мати довгі кришталеві підвіски. А коли стеля достатньо висока, то можна зупинитися навіть на варіантах із декількома ярусами. Хорошим рішенням стануть ЛЕД люстри у залу. Лампи таких люстр не нагріваються, а тому вони будуть повністю безпечними навіть для натяжної стелі.
Важливо! Якщо вам потрібна люстра під натяжну стелю, то зупиняйтесь на моделях, плафони яких спрямовані вниз або вбік. Лампи, направлені вгору, можуть пошкодити полотно.
Спосіб кріплення люстри, матеріали та колірна температура
Наступним кроком у виборі люстри для зали, буде вибір приладу за способом кріплення. За способом монтажу сучасні люстри в зал можна розділити на три види:
- Підвісний (класичний). Підвісний світильник в зал кріпиться до стелі таким чином, що основна її частина звисає на спеціальному підвісі. Це чудовий варіант для вітальні зі стелею від трьох метрів.
- Стельовий. В такому випадку люстра буде щільно прилягати до стелі, що підходить для натяжної або не надто високої стелі. Стельова люстра у вітальню стане ідеальним варіантом, якщо вона матиме світлодіодні лампи. Часто такі люстри продаються з пультом. За його допомогою можна регулювати яскравість люстри та обирати необхідний відтінок.
- На підвісах. Люстри на підвісах мають довгі шнури та зазвичай використовуються для місцевого освітлення. Наприклад це може стати чудовим варіантом для освітлення над столом.
У виготовленні люстр можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали. Найчастіше в магазинах можна побачити люстри із пластику, металу, заліза, скла, текстилю, кришталю, картону та рисового паперу. Проте іноді у розкішних люстрах можуть використовуватись дорогоцінні метали та каміння, наприклад, золото та срібло. Для того, щоб визначитись із матеріалами, варто звернути увагу на дизайн вашої вітальні й відштовхуватись від її кольорової гами та стилю.
Також важливим елементом при покупці люстри є колірна температура, адже світло повинне створювати комфортну атмосферу та затишок. Для вітальні найоптимальнішим варіантом буде люстра, що дає тепле та рівномірне світло. Деякі світлодіодні люстри можуть мати одразу декілька колірних температур, відтінків та рівнів яскравості, а тому власник в будь-який момент може змінити режим для створення відповідного настрою.
Люстри в інтер’єрі вітальні
Вітальня – це місце, де ви приймаєте гостей та проводите час із сім’єю. Саме тому дуже важливий зовнішній вигляд цієї кімнати. Люстра в залі необов’язково повинна бути основним джерелом світла, найчастіше — це елемент декору, який доповнює інтер’єр. Для того, щоб освітлювальний прилад вдало вписувався у приміщення, важливо підбирати його під загальний стиль вітальні.
Класика. Це витончений стиль, що в першу чергу асоціюється із розкішшю. Основними відмінностями класичного стилю є:
- симетрія та правильні лінії
- стримані кольори, що гармонують один з одним (найчастіше це: пастельні, коричневі, бежеві з золотим, чорно-білі відтінки та інші)
- наявність або імітація натуральних матеріалів
- багато світла (природного та штучного)
- декор, що додає розкоші (ліпнина, камін, картини в красивих рамах, антикварні речі)
- високі стелі, арки, колони, дзеркала.
Люстри в зал у стилі класика можуть мати дорогоцінні метали та каміння. Також часто для таких інтер’єрів використовують люстри з кришталевими підвісами або з імітацією свічок.
Лофт. Сучасний стиль, що користується великою популярністю у творчих людей. Головними характеристиками стилю є:
- відкритий простір
- високі стелі з балками чи трубами
- цегляні або бетонні стіни без оздоблення
- тьмяні кольори
- меблі та підлога під старовину (потерті, вицвілі тощо)
- великі вікна без текстильного оздоблення.
Хорошим варіантом освітлення стануть світлодіодні люстри з металевими каркасами. Оскільки лофти мають відкритий простір та мінімум перегородок, доречним буде використання декількох люстр для створення ефекту зонування.
Модерн. Характерними ознаками модерну в інтер’єрі є:
- наявність елементів з дерева
- натуральні кольори, часто пастельні
- гармонійне поєднання усіх елементів інтер’єру та кольорів
- зонування
- гладкі, матові стіні.
Люстри для вітальні у сучасному стилі можуть мати дерев’яні, скляні або металеві елементи.
Хай-тек. Такий стиль – це першочергово високі технології, вільний простір та функціональність. Зазвичай інтер’єр у стилі хай-тек має елементи з гострими кутами, у різних геометричних формах. Тут цінується мінімалізм, стримані кольори (сірий, білий, бежевий, чорний, хром) та глянцеві поверхні. Для цього стилю ідеально підійдуть люстри виконані у вигляді різних геометричних фігур.