будинок в стилі шеббі-шик

Як освітити свій будинок в стилі шеббі-шик

Як зробити будинок пошарпаним або сто відтінків білого

Слово «пошарпаний» сприймається нами як «неохайний». Але таке, здавалося б негативне його звучання, зусиллями британського дизайнера інтер’єрів Рейчела Ешвелла перетворено в модний та стильний напрямок оформлення домашнього інтер’єру. Названий шеббі-шик, цей стиль вже багато років є своєрідним мистецтвом обставити будинок колишніми у використанні меблями, покликаними створити ретро антураж, що надає приміщенню елегантної та гостинної атмосфери. Основним його кольором є білий. Все біле з відтінком рожевого створює своєрідний стиль, що поєднує в собі елементи густавіанського, скандинавського та прованського. Така гамма надзвичайно універсальна та дозволяє грати з багатьма відтінками, що переходять в більш холодні відтінки сірого, синього, зеленого або ж в теплі кремові акценти з солодкістю матової пастельної кольорової палітри.

 

дизайн кімнати
Як освітити свій будинок в стилі шеббі-шик 1

Ветхе освітлення: досконалість недосконалого

Щоб створити меблі в «пошарпаному» стилі, недостатньо просто перефарбувати їх у білий колір, можливо і надавши їм характерного вигляду, що нагадує лущення. У створенні стилю важлива роль відводиться таким деталям, як вази, свічки, картини, килими та, не в останню чергу, люстри й лампи, які відіграють фундаментальну роль в оформленні світлодизайну інтер’єру, завершенні картини старовини та формування, свого роду, «ідеальної недосконалості».

  • Аплікації, особливо у флорентійському, класичному та сільському стилях, ідеально підходять для створення теплої та комфортної атмосфери пошарпаного стилю. Поліпшать інтер’єр старі картини або фотографії в потертій рамі та у перефарбованих книжкових шафах! Практичний та вишуканий світильник шеббі-шик огорне їх своїм м’яким світлом та стане прекрасним доповненням до створення досконалого стилю. А тому зупинимося на них докладніше.
потертості у дизайні
Як освітити свій будинок в стилі шеббі-шик 2
  • Потерта люстра: Звичайно ж вона виглядає дуже романтично. Класична люстра з безліччю ріжків та краплями з кришталю, що звисають – незамінне доповнення для вітальні в «пошарпаному» стилі. А ось світильник в індустріальному або вінтажному виконанні буде відмінно поєднуватися з «пошарпаною» їдальнею.
  • Торшер шеббі: Стиль шеббі-шик любить натуральні матеріали та тканини. Найкраще підходять торшери з тканинним абажуром. Те ж саме відноситься й до настільних ламп в стилі шеббі-шик.
  • Пошарпаність – стиль мрійника. А найкраще мріяти, звичайно ж, в спальні на ліжку. Ваше ложе ідеально прикрасять натуральні та необроблені тканини або вишуканий атлас, а для штор на вікнах найкраще підійдуть м’які тони або солодкі квіткові візерунки. Завершувати картину повинні пошарпані світильники для тумбочки біля ліжка з абажурами у вінтажному виконанні або ж латунні факельні аплікації в античному або сільському стилі.
дизайнерська вітальня
Як освітити свій будинок в стилі шеббі-шик 3

Лампи шеббі шик: практичність та безпека

 

Створення ветхих меблів часто пов’язане з довгими пошуками на блошиних ринках, з подальшими реставраційними роботами та копітким розписом. У випадку з лампами, ці процеси ще складніші, тому що стара лампа, знайдена на барахолці, може не відповідати чинним стандартам безпеки. Але не хвилюйтеся: збагатити ваш декор в цілковитій безпеці допоможе великий асортимент світильників будь-якого призначення та стилю представлених у продажу. Не бійтесь й не соромтеся виявляти свою фантазію, і за це ви будете сповна винагороджені задоволенням від споглядання свого нового, оригінального та стильного інтер’єру.