Вибір та експлуатація люстри на пульті керування
Сучасні технології супроводжують людину всюди: в побуті, в навчанні, в роботі, в усіх сферах обслуговування та навіть в кулінарії. Технологічний прогрес не оминув і освітлення, подарувавши нам люстри на пульті керування. Раніше щоб увімкнути світло, треба було встати з місця і підійти до вимикача. Сьогодні достатньо мати маленький пристрій на батарейках, який за допомогою сигналу здатний керувати освітленням не тільки в одній кімнаті, але й в усьому домі. На що звернути увагу при виборі люстри на пульті — розказуємо в статті.
Як вибрати світильник з пультом керування
Сьогодні ринок пропонує споживачам сотні моделей, і перш ніж купити люстру з пультом треба знати особливості кожного виробу. Ціна товару залежить не тільки від бренду, але й від технічної складової люстри лед з пультом і її дизайну. Ми склали список характеристик, на які треба звертати увагу вибираючи світильник на пульті ДК.
- Вид освітлювального приладу.
Існують три основні різновиди керованих люстр: світлодіодні, галогенні та комбіновані.
Перший вид найбільш популярний. Led люстра з пультом завоювала прихильність покупців через унікальні світлові можливості. Ці люстри можуть випромінювати як монохромне, так і кольорове світло. Така опція дає можливість облаштувати в домі повноцінне освітлення і підсвітку, використовуючи при цьому лише один пристрій. Також світлодіодні люстри потужні та економічні щодо використання електрики, а ще мають тривалий термін служби.
Галогенні люстри з пультом керування зустрічаються в магазинах рідше. Вони мають патрони під газорозрядні лампи, які теж досить економічні, але все ж поступаються світлодіодним. Для роботи таких світильників необхідний трансформатор що знижує напругу до 12 Вт. Плюс такого виду пристроїв в тому, що в разі перегорання лампочки її легко замінити на нову, і це не впливає на працездатність інших джерел світла.
Комбіновані люстри на пульті включають світлодіодні та галогенні лампи. Вмикаються вони як одночасно, так і по черзі, групами. Технологічно конструкція світильника складніша, адже необхідно регулювати роботу двох видів лампочок.
- Функціонал
Від цього критерію напряму залежить ціна люстри лед з пультом. Найпростіші моделі мають лише опцію дистанційного вмикання та вимикання, а також можуть регулювати яскравість світла на декількох рівнях. Дорожчі моделі можуть включати такі функції:
- – керування роботою різних частин люстри;
- – плавне регулювання яскравості світла;
- – налаштування кольору освітлення: холодного, теплого або rgb;
- – деякі моделі мають вбудований динамік, тож можна вмикати звуковий супровід;
- – окремі вироби додатково обладнані вентилятором, можуть підключатися до смартфона та виконувати команди через спеціальний додаток.
- Дальність роботи дистанційного пульта.
Пульти, що продаються в комплекті з люстрами мають середній радіус дії до 60 м. Для помешкань великої площі потрібен потужніший пристрій. Ці деталі уточнюйте у менеджера при купівлі світильника.
- Конструкція
Розрізняють стельові та підвісні моделі. Перші частіше використовуються в низьких кімнатах, бо люстра кріпиться впритул до стелі, тож люди не зачіпатимуть її головою. Другий варіант підходить для високих кімнат, бо відстань від стелі в цих моделях може сягати 1 метра.
- Розмір та дизайн
Підбирайте люстру в залежності від стилю кімнати, щоб вона відповідала кольоровій гамі приміщення, а її функціонал не суперечив особливостям дизайну. Зазначимо, що від розміру люстри залежить і її потужність: великі люстри яскравіші, адже мають більше ламп всередині.
Також перед покупкою варто зважити плюси та мінуси керованих світильників і вирішити, чи дійсно такий товар є необхідним для вас.
Переваги: |
– зручність керування з будь-якої точки в домі. Особливо така функція зручна для людей з обмеженими можливостями; – простота підключення, адже всі складові технічної частини продаються в комплекті та з інструкцією; – можливість регулювати інтенсивність світла, бо цей показник впливає на людське здоров’я. |
Недоліки: |
– світлодіодні люстри з пультом “одноразові”, тобто діоди, що вийшли з ладу, заміні не підлягають і доведеться купувати новий світильник; – галогенні моделі здатні нагрівати поверхню, тож їх краще не використовувати на натяжних стелях; – ціна люстр з дистанційним пультом значно вища за моделі без керування. |
Перед купівлею люстри з пультом обміркуйте всі нюанси та виберіть оптимальний для себе варіант. Встановлюється пристрій за інструкцією, яка йде в комплекті. Та налаштувати дистанційне керування не завжди вдається з першого разу. Про особливості підключення пульта читайте далі.
Підключення дистанційного пульта до люстри
Дистанційні пульти, що продаються разом зі світильниками, зазвичай, мають заводські налаштування та автоматично інтегруються з контролером. Та іноді трапляються збої, або ж споживач хоче підключити до люстри інший пульт. Пропонуємо перелік кроків, що допоможуть активувати дистанційне керування.
- Вимкніть люстру за допомогою стаціонарного вимикача.
- Почекайте близько 20 секунд.
- Наведіть пульт на люстру та натисніть кнопку з позначкою “CH1” чи “1ON”, із зображенням радіосигналу чи Wi-Fi (залежить від моделі пристрою)
- Продовжуючи утримувати натиснутою кнопку на пульті, увімкніть люстру за допомогою вимикача.
- Дочекайтеся поки світильник увімкнеться та відбудеться короткочасне миготіння активації.
- Відпустіть кнопку на пульті.
Весь процес займає приблизно 30 секунд. Але деяким моделям треба більше часу, тож запасіться терпінням. Один пульт можна прив’язати до декількох люстр в домі за схемою, що наведена вище. Керуйте люстрою також за допомогою додатка на телефон. Програма автоматично синхронізується з пристроєм та надає можливість налаштовувати освітлення без пульта.