Люстра з пультом

Вибір та експлуатація люстри на пульті керування

 

Сучасні технології супроводжують людину всюди: в побуті, в навчанні, в роботі, в усіх сферах обслуговування та навіть в кулінарії. Технологічний прогрес не оминув і освітлення, подарувавши нам люстри на пульті керування. Раніше щоб увімкнути світло, треба було встати з місця і підійти до вимикача. Сьогодні достатньо мати маленький пристрій на батарейках, який за допомогою сигналу здатний керувати освітленням не тільки в одній кімнаті, але й в усьому домі. На що звернути увагу при виборі люстри на пульті — розказуємо в статті.  

 

Led люстра з пультом підвісна

 

Як вибрати світильник з пультом керування

 

Сьогодні ринок пропонує споживачам сотні моделей, і перш ніж купити люстру з пультом треба знати особливості кожного виробу. Ціна товару залежить не тільки від бренду, але й від технічної складової люстри лед з пультом і її дизайну. Ми склали список характеристик, на які треба звертати увагу вибираючи світильник на пульті ДК.

 1. Вид освітлювального приладу.

Існують три основні різновиди керованих люстр: світлодіодні, галогенні та комбіновані.

Перший вид найбільш популярний. Led люстра з пультом завоювала прихильність покупців через унікальні світлові можливості. Ці люстри можуть випромінювати як монохромне, так і кольорове світло. Така опція дає можливість облаштувати в домі повноцінне освітлення і підсвітку, використовуючи при цьому лише один пристрій. Також світлодіодні люстри потужні та економічні щодо використання електрики, а ще мають тривалий термін служби.

Галогенні люстри з пультом керування зустрічаються в магазинах рідше. Вони мають патрони під газорозрядні лампи, які теж досить економічні, але все ж поступаються світлодіодним. Для роботи таких світильників необхідний трансформатор що знижує напругу до 12 Вт. Плюс такого виду пристроїв в тому, що в разі перегорання лампочки її легко замінити на нову, і це не впливає на працездатність інших джерел світла. 

Комбіновані люстри на пульті включають світлодіодні та галогенні лампи. Вмикаються вони як одночасно, так і по черзі, групами. Технологічно конструкція світильника складніша, адже необхідно регулювати роботу двох видів лампочок. 

 

Галогенна люстра з пультом керування

 

 1. Функціонал

Від цього критерію напряму залежить ціна люстри лед з пультом. Найпростіші моделі мають лише опцію дистанційного вмикання та вимикання, а також можуть регулювати яскравість світла на декількох рівнях. Дорожчі моделі можуть включати такі функції:

 • – керування роботою різних частин люстри;
 • – плавне регулювання яскравості світла;
 • – налаштування кольору освітлення: холодного, теплого або rgb;
 • – деякі моделі мають вбудований динамік, тож можна вмикати звуковий супровід;
 • – окремі вироби додатково обладнані вентилятором, можуть підключатися до смартфона та виконувати команди через спеціальний додаток.

 

 1. Дальність роботи дистанційного пульта.

Пульти, що продаються в комплекті з люстрами мають середній радіус дії до 60 м. Для помешкань великої площі потрібен потужніший пристрій. Ці деталі уточнюйте у менеджера при купівлі світильника.

 1. Конструкція

Розрізняють стельові та підвісні моделі. Перші частіше використовуються в низьких кімнатах, бо люстра кріпиться впритул до стелі, тож люди не зачіпатимуть її головою. Другий варіант підходить для високих кімнат, бо відстань від стелі в цих моделях може сягати 1 метра.

 1. Розмір та дизайн

Підбирайте люстру в залежності від стилю кімнати, щоб вона відповідала кольоровій гамі приміщення, а її функціонал не суперечив особливостям дизайну. Зазначимо, що від розміру люстри залежить і її потужність: великі люстри яскравіші, адже мають більше ламп всередині.  

Також перед покупкою варто зважити плюси та мінуси керованих світильників і вирішити, чи дійсно такий товар є необхідним для вас.

Переваги:
– зручність керування з будь-якої точки в домі. Особливо така функція зручна для людей з обмеженими можливостями;
– простота підключення, адже всі складові технічної частини продаються в комплекті та з інструкцією;
– можливість регулювати інтенсивність світла, бо цей показник впливає на людське здоров’я. 
Недоліки:
– світлодіодні люстри з пультом “одноразові”, тобто діоди, що вийшли з ладу, заміні не підлягають і доведеться купувати новий світильник;
– галогенні моделі здатні нагрівати поверхню, тож їх краще не використовувати на натяжних стелях;
– ціна люстр з дистанційним пультом значно вища за моделі без керування. 

Перед купівлею люстри з пультом обміркуйте всі нюанси та виберіть оптимальний для себе варіант. Встановлюється пристрій за інструкцією, яка йде в комплекті. Та налаштувати дистанційне керування не завжди вдається з першого разу. Про особливості підключення пульта читайте далі.  

 

Люстра світлодіодна з пультом

 

Підключення дистанційного пульта до люстри

 

Дистанційні пульти, що продаються разом зі світильниками, зазвичай, мають заводські налаштування та автоматично інтегруються з контролером. Та іноді трапляються збої, або ж споживач хоче підключити до люстри інший пульт. Пропонуємо перелік кроків, що допоможуть активувати дистанційне керування.

 1. Вимкніть люстру за допомогою стаціонарного вимикача.
 2. Почекайте близько 20 секунд.
 3. Наведіть пульт на люстру та натисніть кнопку з позначкою “CH1” чи “1ON”, із зображенням радіосигналу чи Wi-Fi (залежить від моделі пристрою)
 4. Продовжуючи утримувати натиснутою кнопку на пульті, увімкніть люстру за допомогою вимикача.
 5. Дочекайтеся поки світильник увімкнеться та відбудеться короткочасне миготіння активації.
 6. Відпустіть кнопку на пульті.

 

Весь процес займає приблизно 30 секунд. Але деяким моделям треба більше часу, тож запасіться терпінням. Один пульт можна прив’язати до декількох люстр в домі за схемою, що наведена вище. Керуйте люстрою також за допомогою додатка на телефон. Програма автоматично синхронізується з пристроєм та надає можливість налаштовувати освітлення без пульта.  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *