Люстри на кухню — види, матеріали, дизайн
На перший погляд, може здатися, що освітлення кухні не таке вже і важливе, але насправді там відбувається безліч важливих процесів, для яких дуже важливе хороше світло. Кухня — це те місце, де ми можемо приготувати сніданок, з’їсти смачний обід, заварити для себе та рідних запашної кави та обговорити за нею усе на світі. А отже, освітлення на кухні має не лише добре освітлювати робочі зони, але і створювати затишок. З цим завданням чудово впорається люстра. Вона дасть вдосталь світла для вашої кімнати, створить затишок та навіть зможе стати родзинкою вашого інтер’єру.
Види люстр для кухні
В першу чергу поговорімо про те, які люстри підійдуть для кухні. Найчастіше розміщають люстри на кухню над столом або в центрі приміщення. Залежно від вашого інтер’єру та розмірів кімнати для кухні можна підібрати такі люстри:
- Підвісні люстри на кухню найкраще підходять для просторих кімнат з високими стелями. Такий прилад підвішується за допомогою спеціального шнура.
- Класичні люстри створені для того, щоб прикрашати кімнату та надавати їй вишуканого й дорогого вигляду. Така люстра підійде для великих кухонь з класичним інтер’єром.
- Люстра на кухню стельова стане чудовим варіантом для будь-якої кухні, а особливо для малої. Такі прилади є компактними та акуратними, а тому вони займають мінімум місця.
Окрім цього люстри також можна розрізняти за матеріалами. Зазвичай для виготовлення плафонів та абажурів використовують такі матеріали: пластик, метал, залізо, скло, кришталь, текстиль, нитки, дерево, лоза, картон, рисовий папір. В окремих випадках у виготовленні класичних люстр може використовуватись навіть золото, срібло, мідь та дороге каміння.
Найчастіше на кухні можна зустріти люстри зі скла, якісного пластику або ж металу та загартованого скла. Такі люстри прості в догляді, міцні та підходять для будь-якого місця. А от люстри з абажурами з дерева, картону чи тканини зустрічаються на кухні рідше, оскільки за ними важче доглядати. Такі освітлювальні прилади підійдуть лише для місць, де немає термічного впливу, наприклад, над столом, що подалі від плити.
Дизайн люстр для кухні
Окремо варто обговорити дизайн люстр, адже варіантів досить багато й усі вони абсолютно різні. Від того, у якому стилі виконана ваша кухня або які акценти ви хочете додати у кімнату, буде залежати вибір дизайну майбутньої люстри. Так, для кухні у стилі модерн зовсім не підійде класична та громіздка люстра, а для кухні у стилі прованс, недоречною буде люстра на кухню лофт. Отже, найпопулярнішими стилями для кухні є:
Модерн. Цей сучасний стиль в першу чергу асоціюється зі стриманими кольорами та лаконічністю. Для такого стилю характерні мінімалістичні стельові люстри, а також люстри у вигляді геометричних фігур.
Кантрі. Мабуть, перше, що спадає на думку, коли ми чуємо слово «кантрі» — це затишний дерев’яний будиночок, де не зустрінеш ніякого пластику, загартованого скла абощо. І це абсолютно правильна асоціація. На кухні у стилі кантрі будуть використані такі матеріали, як камінь, дерево, текстиль і т.д. Також такий стиль характеризується особливою кольоровою гамою, а саме: панівні коричневі відтінки. Тому, хорошим варіантом стане рішення купити люстру на кухню в стилі кантрі з абажурами з текстилю або дерева.
Класика. Кухні, що оформлені в класичному дизайні завжди виглядають розкішно. Дерев’яні білі меблі із красивими кованими ручками чудово доповнить люстра з кованими елементами в колір до основної кольорової гами кухні. Часто для таких кухонь обирають люстри, що мають кришталеві елементи, а також дорогоцінне каміння та метали.
Лофт. Цей стиль ще часто називають урбаністичною романтикою і недарма. Попри те, що стилю лофт характерні відкриті балки, труби та необроблені стіни, він все одно лишається втіленням творчості та свободи. Оскільки приміщення у стилі лофт зазвичай мають велику площу та високі стелі, то вибір серед люстр досить великий. Люстри в стилі лофт часто бувають у формі геометричних фігур. Популярним рішенням є використання одразу декількох підвісних люстр. Також люстра лофт може мати дерев’яні або металеві конструкції. Часто в таких приміщеннях використовують люстру павук або молекулу.
Прованс. Цей стиль відрізняється своєю ніжністю та романтичністю, що навіює атмосферу провінційного французького будиночка на узбережжі моря. Прованс характеризують світлими, пастельними кольорами, візерунками рослин та меблями з художніми вигинами й м’якою оббивкою. Щоб обрати люстру у стилі прованс, варто надавати перевагу виробам із тканинними абажурами (можна купити люстру у квітковий принт), тим, що мають дерев’яні елементи або ж просто мінімалістичним люстрам світлих кольорів.
Скандинавський. Це лаконічний та мінімалістичний інтер’єр з великою кількістю світла. Крім цього скандинавський стиль славиться своєю простотою, гармонійністю та раціональністю. Переважно в скандинавському стилі використовуються білий та подібні до нього кольори. Також скандинавський стиль — це завжди про натуральні матеріали, наприклад, дерево. Проте не є рідкістю в таких інтер’єрах яскраві акценти. Для кухні в скандинавському стилі підійдуть мінімалістичні люстри із дерева, металу та скла. Пластик в таких випадках є недоречним.
Люстри на кухню з низькою стелею
Вибираючи люстру на маленьку кухню або на кухню з низькою стелею, варто звернути увагу на такі поради:
- Для малої кухні обирайте вироби невеликих розмірів.
- Врахуйте, що між столом та люстрою має бути мінімум 1,5 метра відстані.
- Якщо кухня маленька, то краще не купувати декілька люстр. Доречніше буде розмістити одну люстру над обідньою зоною та точкові світильники над робочою.
- Для низьких стель чудово підійдуть галогенні та інші стельові люстри.
- Також хорошим рішенням буде невелика лед люстра на кухню. Світлодіодні прилади даватимуть вдосталь світла та займатимуть небагато місця, що ідеально для низьких стель.